ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Sat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Sat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Sat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Sat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Sat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Sat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Sat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Sat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Sat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
0%
 0% [ 0 ]
I Mirë
100%
 100% [ 1 ]
Deri diku
0%
 0% [ 0 ]
I Keq
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

Share | 
 

 Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine
Admin
avatar

Numri i postimeve : 37
Join date : 23/11/2011

MesazhTitulli: Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun   Sat Feb 11, 2012 11:23 pm

Kjo zemër një shigjetë të lëmuar pranoi
Kjo shigjetë në çdo vend të bukur e dërgoi,
Një plagë të madhe kjo shigjetë shëroi,Dhe jetën më të mirë zemra ime e jetoi.
Zoti im është dritë prej dritave më të ndritshme.
Ai më mjafton që nga të ligat më largon,
Vështirësitë janë të përditshme,
Por nga vështirësitë mësova lutjen që zemra e shfrytëon,
Shumë rrugë të mëdha kam kaluar,
Por si rruga e ndrithsme e Allahut kurrë nuk kam takuar.
E shoh se me devotshmëri fitoj lumturinë,
Me madhërimet e mia për Zotin fitoj devotshmërinë.
Çdo natë po lutem dhe në lutje i patundur qëndroj,
Kur jam pran Zotit çdo gjë të ksaj bote e harroj,
Nga lutjet dhe lotët e mija frika më sundon,
Kjo frikë e dashuri sikur kurrë nuk po mbaron.
Kur pas vështirësive ti shumë zemërohesh,
Përkujto Allahun dhe shumë shpejt do të qetësohesh,
Se pas vështirësive Zoti çdo her sjell lehtësim,
Ai është i vetmi që sjell shërim.
Mos u mërzit se e djeshmja kaloi,
Me një të nesërme më të mirë Zoti do ta kompenzojë,
Ai është Zoti që ty gjithçka të dhuroi,
Dhe afër Ti Ai përherë të afroi
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://iloveallah.albanianforum.net
 
Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi Legjislativ :: Gruaja dhe Familja :: Poezi për motrat-
Kërce tek: