ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Sat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Sat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Sat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Sat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Sat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Sat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Sat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Sat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Sat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
0%
 0% [ 0 ]
I Mirë
100%
 100% [ 1 ]
Deri diku
0%
 0% [ 0 ]
I Keq
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

Share | 
 

 Ia zbusin dënimin, nga vrasje me gurë në varje me litar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lazimeliNumri i postimeve : 3
Join date : 18/12/2011

MesazhTitulli: Ia zbusin dënimin, nga vrasje me gurë në varje me litar   Tue Dec 27, 2011 9:04 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Një grua në Iran, e cila ishte dënuar me goditje me gurë deri në vdekje, do të varet. Ky qëndrim i Iranit vjen pasi në mbarë botën pati zemërim ndaj këtij vendimi. Dhe për ta zbutur situatën, Irani mendon një tjetër zgjidhje.

Pas reagimit ndërkombëtar, Irani vendosi që të pezullojë planet për goditjen me gurë. Por tani ka shpallur se do e varë gruan.

Sakineh Muhamedi Ashtiani është dënuar me 10 vite burg për vrasjen e të shoqit dhe me vdekje për adulteri.

Ashtiani kishte vuajtur nga duart e të shoqit, që e rrihte atë barbarisht. Avokati i saj tha se i shoqi ishte një person me varësi ndaj drogës. Ashtiani është dënuar edhe me 99 goditje me kamxhik, dënim që e ka kryer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ia zbusin dënimin, nga vrasje me gurë në varje me litar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi i Përgjithshëm :: Aktualitete-
Kërce tek: