ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Sat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Sat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Sat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Sat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Sat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Sat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Sat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Sat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Sat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
0%
 0% [ 0 ]
I Mirë
100%
 100% [ 1 ]
Deri diku
0%
 0% [ 0 ]
I Keq
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

Share | 
 

 Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lazimeliNumri i postimeve : 3
Join date : 18/12/2011

MesazhTitulli: Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!   Tue Dec 27, 2011 9:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]Vazhdon drama e skandaleve të medias perëndimore kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Javë më parë, gazetari i së përditshmes me tirazhin më të madh në Angli “Daily Star”, në një letër të publikuar në gazetën “The Guardian” njoftonte dorëheqjen e tij nga gazeta për shkak se ishte lodhur nga shpifja dhe sajimi i lajmeve kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Richard Peppiatt në letrën e tij theksonte se nuk dëshironte më që të sajojë lajme kundër myslimanëve dhe kritikonte ashpër drejtuesit e gazetës “Daily Star”. Ai bëri të njohur se në gazetë lajmet e publikuara në lidhje me myslimanët nuk kanë patur të bënin me realitetin dhe kanë qenë krijim i fantazisë së njerëzve si unë dhe gazetarëve të tjerë.

Gazetari britanik është marrë në pyetje nga Komisioni kombëtar për hulumtim të medias dhe ka pranuar se lajmet që publikohen për Islamin dhe myslimanët janë sajim dhe shpifje dhe qëndrojnë larg realitetit, raportoi portali Presheva.

Kjo është goditja e dytë më e madhe ndaj mjeteve të komunikimit masiv në ishullit pas skandaleve të përgjimit nga kompania Murdoch.

Duke iu përgjigjur pyetjes se pse nuk je ankuar për këtë? ai tha se ata që ankoheshin, largoheshin menjëherë nga puna duke përjetuar një situatë delikate në aspektin personal dhe profesional.

“Kohë më parë një gazetare u ankua për lajmet kundër myslimanëve dhe më pas ‘ia nxinë jetën asaj’, kështu që për dy javë rresht atë e detyruan të sajonte lajme kundër myslimanëve derisa më në fund u detyrua të japë dorëheqje nga gazeta”, i tha Richard Peppiatt komisionit.

Ai shtoi se për fat të keq kjo gjendje e ka vrarë në ndërgjegje duke e detyruar të dorëhiqet dhe të bëjë divorc për pak kohë me profesionin e tij të dashur. /Drita Islame/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi i Përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: