ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Sat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Sat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Sat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Sat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Sat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Sat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Sat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Sat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Sat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
0%
 0% [ 0 ]
I Mirë
100%
 100% [ 1 ]
Deri diku
0%
 0% [ 0 ]
I Keq
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

Share | 
 

 Disa keshilla per motrat muslimane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hanife

avatar

Numri i postimeve : 5
Join date : 25/12/2011
Age : 32
Location : Tetovë

MesazhTitulli: Disa keshilla per motrat muslimane   Mon Dec 26, 2011 10:47 am

Te vendosin buzekuq ne buzet e juaj sinqeritetin dhe fjalen e Zotit.
Te jete vathi i juaj degjimi i kuranit dhe i fjaleve te mira.
Te jete rimeli i juaj ne kenaqesine e Zotit dhe duke u larguar nga gjynahet.
Te jete unaza e juaj kenaqesia dhe besnikeria ndaj burrit dhe ruajtja e nderit te saj.
Te jete varsja e juaj turpi .
Te jete rrobja e juaj devotshmeria dhe frika ndaj Allahut .
Te jete boja e flokeve te juaj dituria Islame ne baz te Kur'anit dhe Sunetit
Te Përpiqesh që sa më pak të të duken pjesët (islamikisht) të turpshme
të trupit: mos vish tesha të shkurta, të ngushta ose të tejdukshme.
Burri yt le të martohet për bukurinë tënde shpirtërore, e jo atë trupore
(trupi humb bukurinë pas një kohe, kurse shpirti është i përjetëshëm)
Te Mos lexosh revista dhe libra me tematikë "të ndytë", mos shiqo filma
dhe mos dëgjo muzikë, se këto ta robërojnë shpirtin, të bëjnë të jetosh
në botën e ëndërrave dhe ta dobësojnë të mbajturit mend.
Ti Shoqërosh me besimtaret, që të këshilloheni njëra me tjetrën.
Kudo që je, bëju shembull për muslimanet dhe femrat tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Disa keshilla per motrat muslimane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi Legjislativ :: Gruaja dhe Familja :: Këshilla motrave islame-
Kërce tek: