ILOVEALLAH

ISLAM
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveidentifikimiRegjistrohu
Affiliates
Tema Fundit
» Floktarja e bijës së Faraonit
Sat Feb 25, 2012 11:50 am nga Admine

» Çdo namaz i falur në xhami, është zëvendësim i Tehijjetu’l-mesxhidit
Sat Feb 25, 2012 11:23 am nga Admine

» A duhet të lexohet Bismilahi në secilin reqat?
Sat Feb 25, 2012 11:15 am nga Admine

» Falja e namazit të natës me xhemat
Sat Feb 25, 2012 11:12 am nga Admine

» DISKUTO RETH FACEBOOKIT
Sat Feb 25, 2012 10:57 am nga Admine

» SELAMUN ALEJKUM ANTAR TE NDERUAR
Sat Feb 25, 2012 10:53 am nga Admine

» Selamullahi alejkum
Sat Feb 25, 2012 10:41 am nga Admine

»  Allahu Ekber,çdo brengë largohet nga zemra
Sat Feb 11, 2012 11:58 pm nga Admine

» Qëndro i patundur në lutje dhe madhërrimet e tua për All-llahun
Sat Feb 11, 2012 11:23 pm nga Admine

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistikat
Forumi ka 14 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Asija

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 45 artikuj v 42 temat
Sondazh
Si ju duket Forumi i motrave?
Shumë i mirë
0%
 0% [ 0 ]
I Mirë
100%
 100% [ 1 ]
Deri diku
0%
 0% [ 0 ]
I Keq
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 1
Ora në Forum
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Vizitorët në Forum
Free counter and web stats -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- free counters
Free counters
Kohët e namazit

Share | 
 

  Oj motra musliame

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine
Admin
avatar

Numri i postimeve : 37
Join date : 23/11/2011

MesazhTitulli: Oj motra musliame   Mon Dec 19, 2011 10:46 am

(Per Motrat Musliame) Motra ime, vajza e nënës fisnike, ruaje nderin, e bëhu besnike.
Mbroje moralin si vajzë fetare, se femra pa to nuk vlen fare.
Ajo është caktuar për burrin e vet, duhet të mbrohet si letër sekret.
Në qoftë se do të jetosh rehat e qetë, asnjëherë natën mos shko diku vetë.
Fatkeqësisht të tjerët ua kanë empozuar, ke marrë pa zgjedhur dhe i ke huazuar.
Veshu e mbathu si vajzë besimtare, dhe nëpër rrugë bëhu këshilltare.
Gjendja shprehjet i argumenton, se vetëm fjala kudo nuk ndikon.
Kujtoje mirë punën që po bën, duhet ta mendosh se ku ajo të çon.
Duhet të adhurosh Krijuesin tënd, se nuk je e krijuar nga tjetërkënd.
O motra ime bëhu shembullore, mos u përul si disa shërbëtore.
Femrat All-llahu nuk i ka burgosur, por me mbulesën e tyre i ka përsosur.
Ai shumë më mirë i di nevojat e saj, vajza të mos mbesë asnjëherë ndër faj.
Mosmbulesa e femrave për kohën e tashme, është një armë e mirë forcave të jashtme.
Ata ta hoqën formën që ke pasur, ke marrë pa zgjedhur atë që ke hasur.
Nën maskën e kulturës femrën e abuzojnë, me femrat tona ne fort po na lëndojnë.
Për stërgjyshërit tuaj lexo historinë, çfarë ka qenë namusi për shqiptarinë.
Duke patur shansin ta fitosh xhennetin, mos të të bëjnë tradhtarët dru për xhehennemin.
Mëshira e Allahut të dhuroi çdo gjë, sepse ti përpara nuk ke qenë asgjë.
Motra fisnike ke shans sa je gjallë, të ikën nga dora kur të mblojnë me zallë.
O vajza besimtare dhe nëna fisnike, mbroje fenë tënde dhe bëhu besnike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://iloveallah.albanianforum.net
 
Oj motra musliame
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ILOVEALLAH :: Forumi Legjislativ :: Gruaja dhe Familja :: Poezi për motrat-
Kërce tek: